Wycinka drzew

Często właściciele dużych lasów decydują się na ich wycinkę, aby w zupełnie innych, bardziej ekonomiczny sposób wykorzystać powierzchnię, na której ów lasy się znajdują. Wycinka drzew musi oczywiście zostać zatwierdzona przez leśniczego(jeżeli są to małe obszary) bądź radę leśnictwa w przypadku dużo większych obszarów leśnych. Wycinkę drzew przeprowadzają specjalne firmy, które posiadają odpowiedni sprzęt, dźwigi i piły. Usługi są stosunkowo niedrogie i warto z nich korzystać ze względu na bardzo duży profesjonalizm, który posiadają zajmujące się tym firmy.

Plany zagospodarowania terenu bywają różne. Często w miejscu lasów podmiejskich powstają nowe ośrodku kulturalne, handlowe, czy nawet miejsca zamieszkania dla stale przybywających do miasta mieszkańców. Warto jednak zastanowić się, czy wycinanie drzew jest dla nas - jako ludzi - globalnie dobrym rozwiązaniem. Rządy ekonomiczne nie zawsze pokrywają się z przyszłymi skutkami podjętych obecnie decyzji. Dlatego gdy tylko mamy możliwość, czytajmy, uczmy się i rozmawiajmy na tematy objęte przykładową tezą: "Czy wycinka drzew jest zawsze konieczna?"

Niestety dzisiaj nie jesteśmy w stanie sadzić dziennie więcej drzew niż ilość ich upadku. A nawet gdybyśmy byli... drzewa to przecież bardzo powolne stworzenia matki natury. Rosną dziesiątkami lat!
Copyright © 2011 Pielęgnacja zieleni.